Projekty - Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport

The Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport – a modern multi-modal terminal in Podkarpacie

WELCOME Airport Services operatorem handlingowym w Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport

Zarząd Spółki celowej z Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. podpisał umowę z Zarządem WELCOME Airport Services Sp. z o.o. na obsługę handlingową przesyłek towarowych w Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport. Obiekt, którego budowa rozpocznie się jesienią 2018 roku, ma zostać oddany do użytkowania na koniec II kwartału 2019 roku.

Umowa na wynajem powierzchni logistycznej w Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport z Zarządem WELCOME Airport Services Sp. z o.o. została podpisana w Warszawie 26 września br. WELCOME Airport Services na powierzchni 2 000 mkw. będzie świadczyć kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych w obiekcie. WELCOME Airport Services jest największym pod względem ilości obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce. Firma świadczy usługi obsługi naziemnej samolotów, pasażerów i cargo kilkudziesięciu liniom lotniczym z całego świata.

Nowoczesny terminal multimodalny Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport o łącznej powierzchni 5 880 mkw. wraz z powierzchnią biurowo-socjalną będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim.

Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport zostanie kompleksowo wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia, które zagwarantują szybką i sprawną obsługę frachtu lotniczego. Terminal będzie spełniał wszystkie wymagania niezbędne do organizacji przeładunku towarów z zachowaniem norm bezpieczeństwa oraz międzynarodowych przepisów o cywilnym transporcie lotniczym. Zakres usług będzie wykonywany w oparciu o najwyższe standardy uwzględniając indywidualne potrzeby uczestników procesu lotniczego transportu towarowego. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów wraz z nowym terminalem cargo będzie mógł w pełni wykorzystać swoje atuty, realizować obsługę frachtu lotniczego i spełniać wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim i północno-wschodnich Niemczech specjalizujące się w logistyce towarów, w szczególności w dziedzinie e-commerce. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 milinów złotych. Koncepcję architektoniczną przygotowała pracownia CITY Architekci.