Projekty - Waimea Logistic Park Bydgoszcz

Waimea Logistic Park Bydgoszcz

Pierwsza hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 226 m. kw., która została wybudowana w ramach kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz, została wynajęta w 100 procentach. Przygotowywana jest zgodnie z projektem budowa II i III etapu inwestycji.

W oddanej do użytkowania w ubiegłym roku hali SBU (Small Business Units) magazyny oraz biura dedykowane były dla mikro i małych przedsiębiorców, dla start-upów, a także dla firm, które dla swej działalności potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Najemcami są takie firmy jak Sutura Med Sp. z o.o. specjalizująca się w kompleksowej współpracy w zakresie dostaw środków i urządzeń do utrzymania higieny i czystości, Euro-net Sp. z o.o. lider rynku RTV i AGD w Polsce, SIG Sp. z o.o. lider w obszarze dystrybucji materiałów budowlanych w Polsce oraz firma Decor-Poland z Bydgoszczy jeden z największych importerów kwiatów sztucznych w Polsce oraz BKT Elektornik.

Waimea Logistic Park Bydgoszcz to nowoczesny park logistyczny dla bydgoskich przedsiębiorców. Atutem bydgoskiej lokalizacji jest jej doskonałe miejskie położenie, które gwarantuje dostęp do pracowników oraz transportu publicznego. Przygotowywana jest zgodnie z projektem Waimea Logistic Park Bydgoszcz budowa II i III etapu. Jedno z największych centrów logistyczno-produkcyjnych w Bydgoszczy zajmie powierzchnię zabudowy 92 749 m. kw. Docelowo powstanie łącznie 6 hal dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jak i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Wszystkie obiekty zostaną zrealizowane zgodnie z wymaganiami, które stawia nowoczesna gospodarka magazynowa i obsługa procesów logistycznych czy linii produkcyjnych. Dookoła obiektu powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, obszerne place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz park zieleni.

Budowa centrum logistyczno-produkcyjnego realizowana jest na 19 hektarowej działce w południowo-wschodniej części miasta. Dzięki wcześniej zrealizowanym miejskim inwestycjom (modernizacja ul. Nowotoruńskiej, budowa ul. Dachtery, Bydgoskich Przemysłowców oraz Petersona) teren jest doskonale skomunikowany z planowaną drogą S10 oraz znajdującą się w budowie trasą S5. Dodatkowym walorem działki jest dostępność komunikacji miejskiej, która zapewni dogodny dojazd pracownikom do miejsca pracy. Tereny na których powstaje inwestycja są obsługiwane przez komunikację miejską (linie nr 61 oraz 73). Inwestycja zlokalizowana jest w dynamicznie rozwijającym się mieście, które wykazuję coraz większą aktywność gospodarczą, dzięki obecności zagranicznych i krajowych inwestorów, licznych inwestycji związanych z modernizacją infrastruktury drogowej. Rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, Międzynarodowy Port Lotniczy oraz nowoczesne dworce kolejowe tworzą reprezentacyjną wizytówkę miasta. Nie bez znaczenia są korzystne wskaźniki demograficzne – młode i wykształcone społeczeństwo oraz najszybszy spadek bezrobocia w Polsce. Bydgoszcz odpowiada na potrzeby rynku i z powodzeniem adaptuje swój potencjał do wymagań stawianych przez deweloperów, przez co miasto staje się atrakcyjnym miejscem do lokowania obiektów logistycznych.

Generalny wykonawcą Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest firma Trasko–Inwest.

Broszura do pobrania