Projekty - Waimea Logistic Park Bydgoszcz

Waimea Logistic Park Bydgoszcz

Waimea Logistic Park Bydgoszcz - nowoczesny park logistyczny dla bydgoskich przedsiębiorców

Budowa pierwszej hali Waimea Logistic Park Bydgoszcz przy ulicy Mokrej zbliża się do finiszu. Na połowę czerwca planowane jest oddanie do użytkowania najemcom.

W pierwszym etapie inwestycji Waimea Logistic Park Bydgoszcz powstała hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 226 mkw., która oferuje magazyny oraz biura dla mikro i małych przedsiębiorców, dla start-upów, a także dla firm, które dla swej działalności potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Minimalne moduły magazynowe można wynająć już od ok. 650 mkw. z modułami biurowo-socjalnymi o powierzchni od ok. 60 mkw. Nowoczesne powierzchnie klasy A zapewnią możliwość składowania towarów do wysokości 10 metrów netto. Przygotowywana jest też zgodnie z projektem budowa drugiej hali o powierzchni 16 388 mkw. Ma być ona dedykowana operatorom logistycznym z rozwiązaniami typu cross-dock. Doki magazynowe będą wyposażone w rampy hydrauliczne samopoziomujące z fartuchami ochronnymi. Dookoła obiektu powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, obszerne place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz park zieleni.

Docelowo w skład centrum logistyczno-produkcyjnego w Bydgoszczy o powierzchni zabudowy ok. 90 000 mkw. wejdzie 6 hal zaprojektowanych dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jak i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Wszystkie obiekty zostaną zrealizowane zgodnie z wymaganiami, które stawia nowoczesna gospodarka magazynowa i obsługa procesów logistycznych czy linii produkcyjnych.

Budowa centrum logistyczno-produkcyjnego realizowana jest na 19 hektarowej działce w południowo-wschodniej części miasta. Dzięki wcześniej zrealizowanym miejskim inwestycjom (modernizacja ul. Nowotoruńskiej, budowa ul. Dachtery, Bydgoskich Przemysłowców oraz Petersona) teren jest doskonale skomunikowany z planowaną drogą S10 oraz znajdującą się w budowie trasą S5. Dodatkowym walorem działki jest dostępność komunikacji miejskiej, która zapewni dogodny dojazd pracownikom do miejsca pracy. Tereny na których powstaje inwestycja są obsługiwane przez komunikację miejską (linie nr 61 oraz 73).

Ogólna Specyfikacja techniczna hal:
- Nowoczesna powierzchnia klasy A
- Wysokość składowania: 10m netto
- Nośność posadzki bezpyłowej: 5T/m²
- Siatka słupów (24m x 12m), opcjonalnie inna
- Doki wyposażone w rampy hydrauliczne samopoziomujące z fartuchami ochronnymi
- Rampy wjazdowe z poziomu „0” (opcjonalnie)
- Ogrzewanie: gaz/energia cieplna
- Parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych
- Obszerne place manewrowe
- Systemy ochrony przeciwpożarowej
- Nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne
- Teren parku ogrodzony i chroniony

Broszura do pobrania